Zawidawie.Info - O serwisie


Wortal Zawidawie.Info powstał na początku 2008 roku jako kontynuacja i rozbudowa istniejącej od 2005 roku strony osiedla Zakrzów we Wrocławiu. Skonstruowany został siłami i środkami niejakiego Juzefa (devBlog), zaś autorem części graficznej oprawy serwisu jest Marcin "tiraeth" Chwedziak.


Treści zamieszczane na tej stronie, o ile nie zaznaczono inaczej, dostępne są na zasadach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. To znaczy: możesz z nich korzystać, także komercyjnie, pod warunkiem podania źródła pochodzenia w formie linka do strony zawidawie.info.
Wortal należy także do projektu Polinezja, zrzeszającego strony wrocławskich osiedli.


Kontakt z zarządem

We wszelakich sprawach ze stroną związanych można pisać pod ekipa [małpa] zawidawie.info.


Cel?

Zawidawie.Info ma być w założeniu stroną dostarczającą w jednym miejscu w miarę aktualne wieści z najbliższego regionu, jak również szereg innych, choćby teoretycznie przydatnych informacji. Ponieważ autor strony nie zawsze wie wszystko dobrze i szybko, również użytkownicy mają możliwość bycia posądzonymi o współudział przez dodawanie własnych informacji.


Z czym to się je?

Strona najlepiej smakuje w przeglądarkach Firefox (i pochodne Mozilli), Opera, Konqueror (słowem wszystkich poza Internet Explorerem, który jest niezalecany) w rozdzielczości min. 1024x768.


Co to będzie?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić na moment obecny. Jedno jest pewne - strona to przede wszystkim użytkownicy i to od Was zależy jak to wszystko będzie wyglądało, czy rozwinie się czy nie. Na pewno wg. ambicji autora serwis powinien stać się przynajmniej jedną z porządniejszych technicznie stron pośród wrocławskich serwisów osiedlowych.