Rusza remont Psiego Pola - zmiany w komunikacji miejskiej


Objazd centrum Psiego Pola
Trasy objazdów komunikacji miejskiej w I etapie remontu

Juzef,04.05.2012   

Zaczyna się remont centrum Psiego Pola - ul. Krzywoustego. Od soboty 12 maja ruch z ul. Krzywoustego zostanie poprowadzony objazdami, stąd zmienią się trasy linii autobusowych dotąd jeżdżących przez centrum Psiego Pola.

Autobusy linii D, 128, 130, 141, 147, 904, 914 oraz 241 kursujące w kierunku Zakrzowa pojadą z pominięciem rynku Psiego Pola przez al. Jana III Sobieskiego i dalej ul. Bora-Komorowskiego. W kierunku miasta autobusy te zjadą z wiaduktu z Bora-Komorowskiego na al. Sobieskiego i dalej w kierunku centrum miasta. Linia D będzie miała dodatkowy przystanek Zakrzowska - ten, na którym dotąd zatrzymywały się jedynie linie normalne.


Autobusy linii N, 131, 331, 911, 921 oraz 251 kursujące w kierunku ul. Kiełczowskiej pojadą przez wiadukt w kierunku Zakrzowa, zawrócą na ul. Zakrzowskiej i dalej pojadą w stronę centrum al. Sobieskiego (kierunek do centrum) lub w ul. Kiełczowską. Dla tych linii powstaną dodatkowe przystanki w pobliżu byłego domu kultury WSK.

 

Kierowcy aut będą mieli nieco większy wybór alternatywnych tras. Począwszy od objazdu do al. Sobieskiego przez ul. Bierutowską i Dobroszycką aż po niedawno wybudowany łącznik ul. Kiełczowskiej i Bierutowskiej na wysokości Cmentarza Kiełczowskiego.

 

Źródło: wroclaw.pl