Forum » Nieokreślone »

Budżet 2010 i okolice, np. rada osiedla


Zaloguj się, by dodać odpowiedź.

ponad 10 lat temu #1
karola

### Temat wydzielony z wątku o rewitalizacji Psiego Pola - Juzef ###

No i mamy budżet na 2010 a w nim jak zwykle prawie nic dla naszego kawałka miasta , jedynie 1 mln na prace przy przebudowie układu komunikacyjnego na Psim Polu czyli albo łatanie albo jakieś koncepcyjne bzdury nic nie wnoszące do sprawy- brawo dla rady osiedla .

ponad 10 lat temu #2
Juzef

Z pustego i Rada Osiedla nie naleje. Miastowi zamietli co się dało, aby starczyło na inwestycje na EURO, a i tak się budżet ledwo zamknął. Kto by się w takich czasach przejmował Psim Polem. A że jak wiadomo głównym ustawowym zadaniem władz Wrocławia jest gnębienie Psiego Pola, to mamy to, co mamy :)
Ten milion to na cykliczne łatanie starym asfaltem sypiącego się starego asfaltu, którym rok temu podobnież łatano wertepy na bruku na Krzywoustego. Oraz na 4-5 artykułów rocznie w lokalnej prasie z wizualizacjami zleconymi przedszkolu im. Zaczarowanego Ołówka, które opisywać będa przyszłe luksusy życia na Psim Polu z obowodnicą i tramwajem. Chociaż... z okazji wyborów na pewno się czymś podliżą jeszcze, a artykułów będzie z 10. I datami realnymi zaczną rzucać, 2013 pewnie jak to ostatnio pisali. I to pięknie by było, gdyby faktycznie po 2012 coś się ruszyło, a tu zapewne zaraz po nie będzie jeszcze kasy przez parę lat, potem nas pognębią ustawowo trochę i ok. 2020 może zobaczymy jakieś ruchy.

ponad 10 lat temu #3
karola

" Z pustego i Rada Osiedla nie naleje" - to po co nam taka rada , po co wybory do tego tworu przecież to kosztuje zresztą to towarzystwo zajmuje się tylko sprawami osiedla Krzywoustego bo tam mieszkają a pozostałe części składowe Zawidawia takie jak właściwe Zgorzelisko czy Zakrzów mają gdzieś .

ponad 10 lat temu #4
hama47

Szanowna Pani.
Nie jest prawdą, aby Rada Osiedla Zawdawie zajmowała się os.Krzywoustego.
Na naszym osiedlu nic się nie dzieje (nawet obciąć gałęzi topól nie potrafili załatwić)
niby to pisali do władz miasta i nic z tego. Może ma pani na myśli że, na naszym osiedlu był cyrk?
cyrk to jest to co robi Rada!


Z poważaniem

ponad 10 lat temu #5
tiraeth

Zapytajcie się radnych z Zakrzowa, czemu nic nie robią, nie interesują się niczym, nie udzielają się na zebraniach i generalnie są po to, żeby te marne kilkaset złotych miesięcznie wziąć diety?

Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje - wybierzcie się do rady, dowiedzcie się, co tak naprawdę blokuje wszystkie projekty, a potem bijcie pianę.

Juzef mówi dobrze - pozabierali co się dało, radom jak tylko można, tak obcinają. Zdajecie sobie sprawę, że przykładowo w innych radach, >80% faktur na rozliczenie roczne jest odrzucanych? Z powodu głupich przepisów! Urząd robi co tylko może, żeby nie dać pieniędzy i żeby jednocześnie wyperswadować ewentualne wnioski na przyszłe lata.

Rady gówno mogą, że tak się wyrażę. Mają śmieszny budżet i śmieszne uprawnienia - nie wierzycie? Idźcie, dopytajcie się. W końcu jako obywatele macie prawo to wiedzieć.

ponad 10 lat temu #6
Juzef

Właśnie do tego zmierzałem, że RO tak w ogóle ma marne możliwości, nawet jakby na głowie stawali. To, co mogą zależy w sumie od dobrej woli centrali. Tej brak, bo i brak kasy, zwłaszcza dla takiego końca świata jak Psie Pole i okolica.
Jeden jest sposób: wybierzcie w przyszłym roku prezydenta miasta gdzieś z rejonu Psiego Pola :)

ponad 10 lat temu #7
karola

Dlatego taka RO nie jest nam potrzebna , szkoda kasy na to towarzystwo lepszy byłby pomysł wprowadzenia dzielnic z własnym budżetem . A Dutkiewicz jest chyba z rejonu PP i nie wiem dlaczego wybierzcie , czy kolega nie ma zamiaru głosować?

ponad 10 lat temu #8
Juzef

Wiele było niby lepszych pomysłów. Ale widocznie nikt nie ma interesu w ich wdrożeniu, skoro temat wypływa incydentalnie i równie szybko znika. Obecnie jest biadolenie, że rady niewiele mogą. A jak stworzy się dzielnice z budżetem i administracją, to będzie biadolenie, że upolitycznienie, że biurokracja itd.
Dutkiewicz mieszka w Ramiszowie. Dziwnym trafem ma asfalt pod domem :>. Kiedyś wisiała na zakręcie mosiężna tablica, że nawierzchnia jakaś eksperymentalna, wykonał KGHM. Ale tak z rok temu złomiarstwo zajumało :) (tablice, nie nawierzchnie).
Mam zamiar.

ponad 10 lat temu #9
tiraeth

Użytkowniczko karola — zaczynam podejrzewać, że masz 18 lat, zero wiedzy na temat działania instytucji zwaną radą i marne pojęcie nt. gospodarowania pieniędzmi przez naszych kochanych urzędników miejskich. Przestań biadolić jak pies nad pustą miską i dowiedz się proszę jak to wygląda - wtedy zabieraj głos, krytykuj i odnoś się cynicznie to wszystkiego, co rada próbuje, a co urząd ma w dupie (patrz: stadion, kryzys, drogi, centrum, obwodnica). Kogo byś w radzie nie posadziła, niczego nie zmieni. A i tak obecna rada robi zdecydowanie więcej niż poprzednia, a już napewno działa lepiej, niżli którakolwiek rada we Wrocławiu.

ponad 10 lat temu #10
karola

Cieszę się bardzo z tego że razem będziemy próbować zmieniać naszych notabli ale od tego kto i skąd jest prezydent ważniejsze jest to żeby radni miejscy byli z naszego rejonu a nie jacyś z Kowal czy Pawłowic albo jeszcze przywiezieni w teczce . Co do administracji proponowanej dzielnicy to wcale nie musiała by być taka wielka bo zajmowała by się tylko sprawami rozwoju i problemami mieszkańców reszta została by w gestii miasta no i mogła by być wybierana jakaś rada dzielnicy jako organ opiniujący i wnioskujący z tym że wnioski były by obligatoryjne dla rządzących dzielnicą.

Odpowiedz